Initiatieven voor
Als nationale autoriteit voor cyberveiligheid heeft het CCB verschillende initiatieven ontwikkeld voor specifieke doelgroepen die hier worden gepresenteerd.
Ben je het slachtoffer van een mogelijke cyberaanval?
Als je denkt dat de aanval nog steeds aan de gang is, is dit het eerste wat je moet doen
09:30-16:30 van maandag tot vrijdag buiten officiële sluitingsdagen
incident@ccb.belgium.be (alleen voor organisaties die een cyberincident meemaken)
+32 (0)2 501 05 60
(noodnummer, enkel voor dringende hulp bij NIS2 incidenten)
De ontvangst van mails die naar het nationale CSIRT worden gestuurd, wordt binnen enkele minuten automatisch bevestigd. Dit automatische systeem geeft een uniek nummer aan elke melding.
Het is niet gezegd dat het CSIRT systematisch zal antwoorden op de mail; dit hangt af van de ernst van het incident en de status van de correspondent. In samenwerking met het Nationaal Crisiscentrum (NCCN) van de FOD Binnenlandse Zaken is het nationale CSIRT 24 uur per dag telefonisch bereikbaar om incidenten af te handelen voor NIS2 entiteiten en exploitanten van kritieke infrastructuren/kritieke entiteiten.
Ik heb een verdacht bericht ontvangen en wil dit melden. Stuur het bericht door naar verdacht@safeonweb.be
Meer info